Laptopy powyżej 10 000 PLN netto

Każdy ma potrzebę od czasu do czasu zaszaleć. Czasem jest do tego zmuszony, a czasem po prostu może to zrobić. Jednym z takich szaleństw jest kupno urządzenia za ponad 10 000 PLN. Bodźców, aby zrealizować taki zakup, jest kilka. Dla niektórych będzie to narzędzie do zaawansowanej pracy, inni potrzebują bezpiecznego rozwiązania bez kompromisów, a jeszcze inni po prostu lubią najnowszą technologię i gadżety. Dziś przedstawimy kilka pomysłów, na jakie sprzęty wydać zalegające na koncie 10 000 PLN netto, aby sprawdziły się świetnie niezależnie od tego, czym motywowany jest zakup. 

ThinkPad X1 Titanium Yoga

Włókno węglowe uchodzi za tworzywo „premium”. A co w przypadku, gdyby ktoś chciał materiał premium+? Z pomocą przychodzi Thinkpad X1 Titanium Yoga. Nazwa w zasadzie mówi wszystko – do produkcji tego laptopa, oprócz standardowych stopów aluminium i magnezu, wykorzystano również stop tytanu. ThinkPad X1 Titanium Yoga uchodzi za najwytrzymalszy i jeden z najmniejszych laptopów z rodziny ThinkPad, który przoduje przy tym w testach wydajnościowych.

Ten 13,5-calowy notebook bazuje na platformie Intel EVO i może być wyposażony w pamięć RAM do 16 GB i dysk SSD do 1 TB.

Koszt? Początkowy (za konfigurację z procesorem Intel Core i5, pamięcią 16 GB i dyskiem 512) to ok. 14 000 PLN brutto.

ThinkPad X1 Fold

Lenovo lubi w nazwie zdradzać wszystko. Mamy wykonanego z włókna węglowego Carbona, mamy ultralekkiego Nano, jest Titanium wykorzystujący stop tytanu. To co takiego ma Fold? Odpowiedź jest jedna – składany ekran.

Trzeba jednak zaznaczyć – nie składany w zakresie górnej pokrywy nakładanej na klawiaturę – ekran zajmuje tu całą roboczą powierzchnię laptopa i może zostać złożony jak książka, bez uszczerbku dla samego wyświetlacza. ThinkPad X1 Fold to pierwszy na świecie Notebook, którego ekran wykonany jest z elastycznego, 13,3-calowego panelu OLED i pozwala w dowolnym momencie zrobić z tabletu laptopa, lub na odwrót, a przy tym zajmuje nie więcej miejsca, i tu ponownie posłużymy się tym porównaniem, niż nieco grubsza książka.

Na temat samego X1 Folda możemy poświęcić osobny artykuł. Tutaj niestety tyle miejsca nie mamy, zatem skupimy się na jego trzech najważniejszych funkcjach:

Wszechstronność

ThinkPad X1 Fold może pracować zarówno jako tablet graficzny (obsługuje aktywne pióra), jak i standardowy notebook w pozycji złożonej, z przyczepioną zewnętrzną klawiaturą Bluetooth. Klawiatura ta dokowana jest do obudowy poprzez magnes.

 Autorotacja

X1 Fold wyposażony jest wbudowany żyroskop i czujnik otwarcia obudowy. Dzięki temu urządzenie to może dostosować się do pozycji, w której się znajduje. Wbudowane oprogramowanie Lenovo Mode Switcher automatycznie ustawi odpowiedni układ okien względem konfiguracji Folda.

Wytrzymałe zawiasy 

Marka ThinkPad zobowiązuje. Taki sprzęt musi być wytrzymały – i taki jest! Wieloczęściowe zawiasy w modelu Thinkpad X1 Fold wytrzymają codzienne otwieranie, zamykanie i przekręcanie.

Koszt tego urządzenia to ok. 18 000 PLN brutto.

ThinkPad P1 G3

Kiedy laptopy biznesowe to za mało, do gry wchodzą mobilne stacje robocze. To już komputer do zadań specjalnych. W tym przypadku nie ma kompromisów – najwyższa wydajność, najlepsze wykonanie i… najwyższa cena. Choć ta uzależniona jest od podzespołów. 

Zobacz konfigurator Lenovo ThinkPad P1 Gen 3

ThinkPad P1 G3 to ultramobilna stacja robocza, która połączyła niewielkie wymiary, wydajne podzespoły i wygodną pracę na najlepszych, możliwych ekranach. Przeznaczona jest dla kreatywnych profesjonalistów, którzy na co dzień tworzą cieszące oczy treści wizualne. 

Cena bazowa takiego modelu to co prawda około 8000 PLN netto, ale wybierając już kilka dodatkowych opcji, z pewnością przekroczymy i 12 000 PLN. 

ThinkPad P15 / P17

Stacje ThinkPad P15 i p17 to odpowiednio 15 i 17-calowa stacja robocza. Są to największe i najcięższe laptopy w portfolio Lenovo, ale jednocześnie oferują nieporównywalną do żadnego innego notebooka wydajność. Najmocniejsze procesory Intel Core i Xeon, do 128 GB pamięci RAM, 3 czy 4 dyski M.2 i karty graficzne wyposażone nawet w 16 GB pamięci wirtualnej sprostają wszystkim zadaniom największego kalibru. Obliczenia MES, VR, siatka punktów to podstawowe typy prac, dla których zaprojektowano te modele.

Zobacz konfigurator Lenovo ThinkPad P17

Cena początkowa to około 10 000 zł, ale mnogość opcji może wywindować cenę nawet do poziomu 25 – 30 000 PLN brutto.

Podsumowując…

Prawda jest taka, że nie każdy czuje potrzebę zakupienia najdroższego komputera dostępnego w ofercie. Potrzeby bywają różne i często zdarza się, iż nie trzeba wydać nawet połowy pierwotnie zakładanego budżetu aby otrzymać narzędzie do wygodnej i szybkiej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, jakiego urządzenia potrzebujesz, skontaktuj się z nami – po zapoznaniu się ze środowiskiem, w jakim pracujesz, na pewno zaproponujemy optymalne rozwiązanie. Formularz kontaktowy znajdziesz niżej.