Mocna średnia półka – Precision 5820

Duża moc obliczeniowa i koszty pod kontrolą – mamy rozwiązanie, stacjonarna stacja robocza Dell Precision 5820.

Dell Precision 5820 – dobry wybór?

Precision 5820 to stacja robocza z kategorii „optymalny wybór” – duża, w wielu przypadkach wystarczająca z nawiązką, moc obliczeniowa i jednocześnie możliwość poruszania się w ramach budżetu z etykietką „optymalizacja kosztowa”. Stacja 5820 dostępna jest w dwóch wariantach – z procesorami z rodziny Xeon W i z rodziny Intel Core Extreme. Na pokład stacji roboczej Precision 5820 możemy załadować m.in.:

  • nawet 18-rdzeniowy procesor (dla rodziny Xeon W)
  • do 256 GB RAM (do 128 GB RAM dla procesorów Intel Core)
  • do 2 dysków M.2 NVMe (w przedniej Flexbay) i do 5 dysków 3,5″ (obsłuży ponad 80 TB na dane)
  • procesory graficzne AMD (np. Firepro) lub Nvidia (Quadro lub RTX lub RTX + SLI Bridge)

Stację roboczą Dell Precision 5820 można polecić wszędzie tam, gdzie zadania obliczeniowe zadań przekraczają możliwości Precision’a 3630, a budżet lub realne potrzeby eliminują ze stawki stację roboczą 7920 – mówiąc krótko mocna średnia półka z możliwościami skonfigurowania naprawdę potężnej jednostki w zakładanym budżecie.

Raz tak, raz tak, a raz RACK

Dell Precision 5820 jest stacją roboczą dającą kilka możliwości ustawienia i użytkowania – obudowa tower jest skonstruowana tak, że stacja może pracować zarówno w pozycji wertykalnej, jak i horyzontalnej. Dodatkowo, za pomocą dedykowanych uchwytów stację 5820 można zamontować w szafie RACK’owej. Pozostając w temacie obudowy – również w tej workstacji Dell umożliwia beznarzędziowy dostęp do wnętrza oraz praktycznie beznarzędziową rozbudowę, w tym beznarzędziowy demontaż zasilacza (950W).

Bezpieczeństwo i certyfikaty? To podstawa!

Precision 5820, mimo wspominanego wyżej beznarzędziowego dostępu umożliwia fizyczną ochronę podzespołów przed wymontowaniem – w tylnej części obudowy tej workstacji zamieszczony jest padlock-ring, dedykowany uchwyt do kłódki. Po zastosowaniu kłódki zdjęcie obudowy staje się niemożliwe. Stabilność pracy potwierdza z kolei ISV, certyfikując stację roboczą Dell Precision 5820 i gwarantując stabilność i niezawodność pracy z konkretnym oprogramowaniem.

Porty i zatoki

Prezentowany sprzęt wyposażony jest w przednią zatokę Flexbay (możliwość montażu dysków M.2 NVMe lub SATA 2,5″ / 3,5″) oraz sporą paczkę portów i złączy, m.in. RJ-45, RS232, porty liniowe i słuchawkowe jack, porty PS/2, USB-A i USB-C oraz służący tylko do odczytu danych czytnik kart pamięci.

Przykładową konfigurację workstacji Dell Precision 5820 prezentujemy niżej.

Przykładowa konfiguracja Dell Precision 5820

Pomóż sobie pomóc

Stacja robocza często w infrastrukturze firmy zajmuje pozycję, od której wymagana jest praca ciągła dla zapewniania sprawnego działania całego przedsiębiorstwa. Często obsługuje również dane kluczowe z perspektywy firmy, których poufność nierzadko stanowi o konkurencyjności biznesowej organizacji. Dla zapewnienia sobie spokoju użytkowania warto rozważyć dwie dodatkowe usługi Dell – ProSupport Mission Critical oraz Keep Your Hard Drive. Ta pierwsza sprawi, że w przypadku usterki krytycznej, która wyeliminuje stację z użytku (np. błąd zasilacza czy błąd płyty głównej) serwis Dell podejmie reakcję w czasie do 4 godzin. Z kolei Keep Your Hard Drive zapobiegnie standardowej procedurze zabrania przez serwis nośnika danych w przypadku wymiany uszkodzonego na nowy – masz wtedy pewność, że nawet uszkodzone dyski nie opuszczą siedziby Twojej firmy czy instytucji.

Możliwości stacjonarnej stacji roboczej Dell Precision 5820 są o wiele, wiele większe – jeśli chcesz uzyskać pomoc w doborze odpowiedniej konfiguracji i odpowiedniego do Twoich potrzeb modelu skontaktuj się z nami.