ThinkPad P15 G2 – nowość od Lenovo

Dla wszystkich osób spragnionych nowości mamy odpowiedź Lenovo w zakresie mobilnych stacji roboczych z jedenastą generacją procesorów Intel. Dzisiaj powiemy nieco więcej o ThinkPadzie P15 G2. Jest to odświeżona wersja generacji pierwszej, od której, jeśli chodzi o rozmiary, absolutnie niczym się nie różni. Zmienione zostały rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka  – procesory i karty graficzne.

P15 G2 – jednostka do zadań specjalnych

ThinkPad P15 to najbardziej wydajna mobilna stacja robocza w ofercie Lenovo. Jeżeli potrzebna jest jednostka do zadań specjalnych, najbardziej wymagających obliczeń, projektów czy obliczeń maszynowych, ThinkPad P15 jest dobrym wyborem.

Producent wyposażył te modele w najbardziej wydajne podzespoły: przede wszystkim procesory Intel, w tym przypadku już 11. generacji, do 128 GB pamięci RAM oraz karty graficzne Quadro na architekturze Ampere. Standardowo dla jednostek bazujących na procesorach Intel mamy w tym przypadku do wyboru serie od Intel Core i5 – w tym przypadku 11500H, 6-rdzeniowy, 12-wątkowy, przez i7, np. 11850K, po i9 – nawet 11950H. Dla osób wymagających jeszcze większej stabilności systemu dostępne są również procesory serwerowe z serii Xeon, w tym przypadku W11855M oraz W11955M. 

Kliknij i skonfiguruj Lenovo ThinkPad P15 Gen 2

Najbardziej wydajne karty graficzne

Jeśli chodzi o karty graficzne, to P15 G2 obsługuje najbardziej wydajne moduły, które są na ten moment dostępne na rynku.

Zaczynając od modułu NVIDIA T1200, będącego naturalnym następcą Quadro T1000, przez RTX A2000, A3000, A4000, aż do RTX A5000. W przypadku P15 nadal mówimy o trzech dyskach M.2, natomiast jeden z nich może już obsługiwać technologię PCI Express 4.0. 

Podsumowując – pod kątem przeznaczenia P15 G2 nie zmieniło się niczym od swojego poprzednika. Nadal jest to dobry wybór dla każdego, kto potrzebuje wydajnej jednostki do zabrania w teren czy do pracy stacjonarnej, przy podłączeniu na przykład za pomocą stacji dokującej do zewnętrznych monitorów.

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do rozwiązań Lenovo ThinkPad, to w przypadku P15 G2 zdecydowanie nic Cię nie zaskoczy, a przynajmniej negatywnie. Na tym poziomie zaawansowania nadal pozostajemy przy sprawdzonych rozwiązaniach, zarówno pod kątem chłodzenia klawiatury, obudowy (między innymi jej wytrzymałości), jak i ekranów.